REPORTÁŽ | FOTO-ALBUM


ČESKÁ VES
26.-28.11 1999


Reportáž:

Dětský oddíl DUHA Křišťál pořádal o víkendu od 26. do 28.listopadu 1999 svou první zimní akci na základně v České Vsi (u města Albrechtic za Krnovem). Velmi jsme se na tuto akci těšili a doufali jsme, že na severu Jeseníků zůstane ještě nějaký sníh pro naše plánované radovánky.
Ve výbavě dětí na tento víkend nechyběly ani boby nebo sněžné lopaty. Upozorňovali jsme je, že se s tím možná potáhnou zbytečně, protože všude hřálo sluníčko a sníh nám nějak tál... Kupodivu dost dětí si boby a lopaty ponechaly a určitě nelitovaly.
Cesta do Olomouce a potom vlakem probíhala bez problému, jen v konečné fázi se dětem ně ak nechtělo jít asi Skm pěšky z města Albrechtic na Českou Ves. Ono se není čemu divit, cesta vede skoro celou dobu do kopce - zpět na vlak se to chodí mnohem lépe a rychlej i.
Došli jsme na základnu až za tmy a po rychlém ubytování a večeři se všichni těšili na další den, na sníh, na kopec, na bobování... Bylo to opravdu velice náročné: od rána do tmy se venku bobovalo, válčilo sněhovými koulemi, skákalo na skokáncích, stavělijsme bunkry ze sněhu, jedlo se a odpočívalo. Počasí nám vyšlo opravdu parádně, sníh sice pomalinku tál, sluníčko svítilo, jen kdyby se tak brzy venku nestmívalo, řádilo by se určitě i déle. Večer již byli všichni tak utahaní, že někteří usínali u her, které jsme pro děti připravili.
V neděli nás čekalo už jen balení, úklid základny a odchod dolů do města na vlak. Cesta opravdu uběhla 2x rychleji...
A naše děti se už těší na další akci. Jen by nám pomohlo, kdyby i zde už napadlo nejméně 30cm sněhu... Udělali bychom sněhovou akci, kterou mají děti slíbenou už od minulé zimy.

Tomáš "Stoupa" Pospíšil

Na začátek stránky

Zpět na předešlou stranu


Foto-album:


Stavba

Hymen

Kuba

Pája

Kecal

Kecal #2

Pohled od cesty

Stoupovo komando

Bobrovo komando

Společné foto

Kliknutím na obrázky získáte detaily!

Na začátek stránky

Zpět na předešlou stranu