REPORTÁŽ | FOTO-ALBUM


OLOMOUCKÁ STÍNADLA
24.-26.4.1998


Reportáž:

Tato městská hra vznikla podle knih J.Foglara a hraje se téměř po celém území naší republiky, samozřejmě kde jsou patřičné podmínky, hlavně dostatek úzkých uliček, průchodů, schodišť apod. (Olomouc, Praha, Třebíč, ...). V Olomouci se letos konal již 9. ročník této hry v Olomouci (snad jsem se nespletl - opravte mě popř.!). Více informací i této hře a snad i její historii by jste se snad dověděli přímo u autora a pořádajího oddílu R.O.Chronos (snad na této stránce bude pár informací o Stínadlech).

Hlavní program probíhal v sobotu 25.dubna. Sraz byl v 8:30 na hřišti ve Výpadu. V dopolední hře měla každá družinka nasbírat svou energii pro další odpolední hlavní hru. Našim dvoum družstvům se moc nedařilo (stanoviště a kontroly obsahovali klasické úkoly, dovednosti a vědomostní testy jako např. uzlování, lasování, šifry, poznávání rostlin, listů, živočichů,...), takže získali pouze základní množství tzv. životů do odpolední hry.

Po obědě v budově DDM na Jánského ulici, kde jsme byli i ubytovaní, propukla klasická městská hra Stínadla. Družinky (druhostraníci) měli za úkol získat co nejvíce oněch životů (a také několik takových kouzelných věcí), s jejich dostatečným počtem bylo možné porazit v souboji Široka. Tento úkol jim ovšem ztěžovalo několik Vontů, kteří se volně pohybovali po městě a hlídali si svá Stínadla. Druhostraníci mohli získat životy bojem s Vonty (nedoporučovalo se - většinou Vontové měli navrch) nebo plněním speciálních úkolů u několika postav na určených místech ve městě. Kdo si troufl na Široka a našel ho ve městě, mohl se s ním kdykoliv utkat. První naší družince se porazit Široka nepodařilo, zato druhá jej s přehledem udolala!

Večer v DDM na Jánského proběhl vrchol Stínadel - volba Velkého Vonta. Z našich řad byl povolán více méně jediný dobrovolník, v našich řadách zvaný Kecálek (David Palínek z Lutína). Nevím jakým zázrakem se mu to povedlo, ale nakonec v palbě mnoha otázek, úkolů a testů skončil na perfetním 3.místě, kdy se předtím několik kol držel na 1.místě! Na třetí místo se propadl pouze po testu tělesné zdatnosti, kdy oněch 100 dřepů nadřepoval až jako třetí (a to se sakramensky snažil, ale patřičný věkový rozdíl soutěžících hovořil pro někoho jiného).

Nový Velký Vont nakonec převzal putovní cenu - perfetního ježka v kleci jako přívěšek na krk...

Byl to super víkend a všechny děti se těší na příští rok, na další stínadla a na další naši akci, na tábor...

 

Na začátek stránky

Zpět na předešlou stranu


Foto-album:


Nástup

Příprava

Oběd

Ve městě

Široko

Radost

Kecálek

Vyčerpání

Spol. fotka

Kecálek II

Před spaním

Konec

Kliknutím na obrázky získáte detaily!

 

Na začátek stránky

Zpět na předešlou stranu