Konec vodníků v Čechách
i na Moravě

Pavučinka - 1.- 3.6.2001


První červnový víkend 1.- 3.6.2001 se konala další akce našeho oddílu. Cílem cesty byla horská chata „Pavučinka“ nedaleko městečka Žulová v Jeseníkách. Všichni jsme se na tuto akci těšili, jelikož jsme do těchto končin zavítali poprvé.
V pátek večer jsme úplně vysíleni došli (někteří dolezli) na ono místo. Bylo to překrásné! Chatka na samotě, šumící potok, všude kolem husté a strašidelné lesy a opodál hučely Nýznerovské vodopády. Místo jako určené pro naši expedici, která se vydala zachránit některé „zelené mužíčky“ z této lokality. Proč? Skupina poťouchlých a zákeřných agentů jedné nejmenované firmy loví vodníky do ZOO a různých cirkusů. Tam ale prostě nemají vhodné klima a pomalu umírají. Cíl je tedy jasný: zneškodnit agenty a zachránit už tak dost ohrožené vodníky.
Na druhý den ráno jsme ihned započali s naším úkolem. Postupně jsme zachraňovali Vodníka kalového, Bludici bahenní, Trávníčka modrého, Rusalku kaprovitou a mnoho dalších a dalších velmi ohrožených vodníků. Myslím, že můžu říct (a to docela upřímně), že „děcka“ si s nelehkými a často i s života nebezpečnými úkoly poradili na výbornou. A ani vedoucí se nenudili. Někteří jako „šílenci“ běhali po hrázi a nahlas křičeli: „Brekeke, brekeke!“, jiní se brodili až po pás v ledovém potoce a další ráno zase honily děti, aby jim sebrali jejich dušičky. Všichni jsme se bavili na 110%.

A co říct na závěr? Asi jen to, že to byla jedna z nejlepších akcí v tomto roce a že bychom si mohli přát jenom více takovýchto povedených výprav. Na „Pavučince“ jsme sice byli poprvé, ale určitě ne naposled!

Sepsal: Dušan „Dušička“ Navařík


Vodnici_003.jpg
cestou se ještě
ladil program :)
Vodnici_023.jpg
vlak...
Vodnici_024.jpg
pózování pro
fotografa :)
Vodnici_025.jpg
Špunt a Verča
Vodnici_038.jpg
skoro všichni
Vodnici_039.jpg
skoro všichni
Vodnici_044.jpg
Čolíto a záchvat smíchu
Vodnici_048.jpg
pohoda, klid... :)
Vodnici_049.jpg
příprava na hru
Vodnici_050.jpg
děcka a Albi :)
Vodnici_051.jpg
že by smrťák?? :))
Vodnici_059.jpg
trocha srandy
Vodnici_060.jpg
při troše práce :)
Vodnici_062.jpg
Baron si hraje...
Vodnici_064.jpg
Albi a Rita
Vodnici_066.jpg
to už jsem dlouho
neviděl..
Vodnici_067.jpg
chata, děti, tráva
Vodnici_068.jpg
hrabání a pohoda :)
Vodnici_071.jpg
Ketty u vodopádu
Vodnici_073.jpg
spadne nebo ne?
Vodnici_074.jpg
nespadla.. :)
Vodnici_077.jpg
Dušan při hře
Vodnici_086.jpg
jídlo
Vodnici_089.jpg
Pavučinka
Vodnici_100.jpg
nějak mokrá Miška

Strana:   1  2 
[ Předchozí ]      [ Další ]

Kliknutím na obrázky získáte detaily!

Zpět na předešlou stranu