LETNÍ TÁBOR 1998 NA HOŠTEJNĚ

Náš letošní tábor se konal opět na Německých Lukách v Hoštejně v termínu 15.-29.8.1998. Tábor byl zaměřen převážně na hry, motivované knihou J.R.R.Tolkiena - Hobit aneb cesta tam a zase zpátky. Celý program se tedy !zhruba! držel příhěhu z této knihy.
Cílem čtyř skupin dobrodruhů bylo získat velký poklad v Osamělé hoře, kde sídlí zlý drak Šmak. Ten podle legendy před několika lety napadl Trpaslíky žijící v Osamělé hoře, kde si nashromáždili slušné bohatství. Z hory tehdy uniklo jen několik málo trpaslíků z těch několika set, kteří tam žili. Unikli zřejmě nějakým tajným východem a prokleli Šmaka...
Nyní přišla chvíle vyhnat draka z Hory. To ale děti napřed musely projít dost velký kus cesty na mapě (až k Hoře), najít a otevřít onen údajný tajný vchod a navíc přemoci draka. Cestou naši dobrodruzi jako v knize byli doprovázeni čarodějem Gandalfem, střetli se se zlobry, obřími pavouky, potkali lesní elfy, Elronda a nakonec i našli tajný vchod. Gandalf pak pomocí kouzla na chvíli ochromil draka Šmaka a naši dobrodruzi ho přemohli svými dřevci. Poklad byl rozdělen mezi všechny bojovníky a získané zlato utratili v kasinu a za všechny možné jiné drobnosti, které si děti odvezly domů...


Ještě náš článek do Duhového listí:

HOBIT

Hobiti, Elfové, Lidi a Trpaslíci - a to vše se z nás stalo opuštěním civilizace a příjezdem do Hobitína. Za velké moudré rady Gandalfovy jsme dokonce monli i tušit co nás příštích 14 dní čeká a jaký je náš konečný úkol - zničení draka Šmaka a získání pokladu na němž ležel. To vše ve Středozemi, kde boj ze Zlobry, Glumova návštěva, průchod územím Vrků až k Meddědovi, stopování jelenů a ničení zákeřných pavouků, návštěva Elfů, boj se skřety a konečná cesta k drakovi byly zcela normální.
Naučili jsme se také stavět přístřešky v lese, zjistili jsme, že nemůžeme věřit každému hobitovi (Glum byl pěkně záludný a somroval rybišku), že spojením sil a propracováním taktiky zničíme skřety, že pavouky není radno podceňovat a že i Medděd může přes svůj zevnějšek hodného strejdy Milana zabít Vrky (i když při jejich chytání téměř vyplivnul plíce)!
Královnou krásy se stala Popelka, v návštěvním dni se zapojili i rodiče a pro svoji převahu (bylo jich víc než vedoucích) dokonce vyhráli přetahování. No, budeme trénovat a trénovat. Krákorka musela být pro nepřízeň počasí v jídelně a málem se stala osudovou (pro jídelnu), protože se skoro zvrhla v diskoprůvod, kdy Effa hrál a hrál tak dobře, že si šli trsnout všichni. Naštěstí se "odporná dorota" vrátila včas i s konečným verdiktem, zachránili jídelnu a "Pamela" přišla o oko (o to druhé).
Na karnevale se fantazii meze nekladli a tak to taky vypadalo - od princezen, kuchařek a lesních žínek, přes kovboje indiánky, bojovníky a skejťačky, až k době moderního filmu, kdy nás navštívil Chuck Norris, Demi Moorová s manželem a nebo Peťa Mumie, kterému nakonec lezl zadek (oblečený) z pod obvazů. A Demi byla kočka, akorát, že to byl Hymen.
A když se ve volejbale zruší pravidla, vzniká dokonalá destrukční hra, kdy hraje i nedaleké "křovíčko", balón pořád letí a hodí se i ochranná přilba pracovníků ČD. Nakonec se teda zrušil akorát kuchař Marťan svou marťanskou fackou balónu a odepsal si palec. Byl téměř nepoužitelný, ale naše statečné kuchařinky pod bedlivým vedením Mam to všecko zvládly na výbornou.
Počasí se docela zbláznilo a tak jsme nejdřív nevěděli co shodit a další týden zase co na sebe. A kvetly nám Ocúny - ve stanech, za stanama - všude.
No, ale draka jsme nakonec zničili speciálními dřevci - drakobijci a o oči nepřišel nikdo. Bylo mi toho draka trochu líto, protože se klukům fakt povedl a při nafukování té spousty balónků jim bylo určitě špatně. Ale touha po zlatu zvítězila, z draka nezbyla jediná vzduchová bublina. Mohlo by to znít jako konec, ale nebyl, protože zlatachtiví skřeti nás oloupili a musela zákonitě nastat bitva pěti armád. Skřeti byli poraženi, zlato si děti spravedlivě rozdělily a hurá na Monte Carlo, neboť hazard vládne světem. Valounky se utratily, jeden z posledních dnů skončil a zbývalo balení, uklízení a poslední táborák. Diplomy bylo radost rozdávat - bylo za co, u ohně tekly slzičky a domů se nechtělo.
Poslední noc s hvězdnou oblohou, praskáním ohně a tóny kytary skončila a skončil i tábor. Ráno už jen konečné douklizování, výměna adres a spousta slibů: "Napiš, já ti taky napíšu.", spousta slziček a poslední nástup. Závěrečných pár instrukcí a překvapení nakonec - táborová duhová trička pro všechny!
A už jen autobus zpátky k civilizaci a sbohem Středozemi, protože příště to bude zas o něčem jiném...


No a co říct na závěr? Nic - mrkněte na zde vystavených 50 fotek (míň jich fakt vybrat nešlo) a my už budeme připravovat program na další tábor...


Náš hrad

Ležení

Bavení - 1

Bavení - 2

Zlobři

Zlobr Žral

Krákorka

Glum

Gladiátoři

Naši kuchaři

Plch

Obří pavouci

Porota a Max

Tsunamiho trest

Jde se na Draka

Drak Šmak

BOJ

Vítězství

Zlatý poklad

Karneval-1

Karneval-2

Demi a Bruce

Karneval-3

Karneval-4

Mumie

My všichni...

Skurút-Hai-1

Skurút-Hai-2

Rozdávání triček

1. oddíl

2. oddíl

3. oddíl

4. oddíl

Kliknutím na obrázky získáte detaily!


Vrátí zpět na hlavní stránku